Rodzaje choinek

W naszej ofercie świątecznej znajdziecie Państwo najładniejsze, pachnące lasem choinkiświerki pospolite, świerki kłujące, jodły kaukaskie, a także sosny.

Szeroki asortyment choinek, od małych, 30-to centymetrowych, do olbrzymich przeszło 8-mio metrowych, gwarantuje, że każdy z naszych klientów, zarówno indywidualnych jak i instytucjonalnych, znajdzie dla siebie idealne drzewko świąteczne. Oprócz samych choinek, zapewniamy ich dowóz, ustawienie, odbiór po świętach, oraz szeroki wybór ozdób i dekoracji świątecznych.

Aby ułatwić Państwu wybór idealnego drzewka świątecznego, prezentujemy poniżej charakterystyki poszczególnych gatunków choinek:

 

pomaranczowa

Świerk pospolity (Picea abies)

Popularna choinka z naszych dziecięcych wspomnień. Świerk pospolity, to rodzimy gatunek, występujący głównie w rejonach górskich, ale i na wschodzi i północy kraju.

Jest to drzewko odporne całkowicie na niskie temperatury. Posiada gęsty, regularny pokrój i równomiernie rozłożone gałązki, pokryte krótkimi (ok 3 cm długości), zielonymi, miękkimi igłami.

Ma dosyć wiotkie pędy, dlatego nie powinno się go obciążać zbyt ciężkimi ozdobami. Roztacza wokół siebie intensywną, żywiczną woń, aromat Świąt i lasu.

 zlota

Świerk kłujący (Picea pungens)

Pochodzi z górskich rejonów Ameryki Północnej. Charakteryzuje się regularnym pokrojem, sztywnymi pędami i gęstymi, stalowo-niebieskimi, kłującymi igłami, dłuższymi niż u świerków pospolitych. To powoduje, że jest bardzo chętnie wybierany jako świąteczna choinka.

Świerk kłujący jest bardzo łatwy w uprawie, idealnie nadają się do nasadzeń w ogrodach i parkach. Świerki odmianowe nie występują w środowisku naturalnym, są specjalnie szczepione i różnią się pomiędzy sobą pokrojem, gęstością, czy długością igieł. W naszej ofercie znajdziecie Państwo wiele pięknych odmian świerków kłujących.

fiol

Jodła kaukaska (Abies nordmanniana)

Pochodzi z Azji Zachodniej, terenów Turcji, Rosji i Gruzji. Jej naturalne środowisko to góry Kaukazu, od których otrzymała swą nazwę.

Jodła jest uważana za najpiękniejsze drzewko bożonarodzeniowe głównie za sprawą tego, iż ścięta bardzo długo cieszy oko właścicieli – nie gubi igieł, jak świerki, ale z czasem delikatnie je zasusza i pozostawia na pędach jeszcze długo po zakończeniu Świąt Bożego Narodzenia. Jodła charakteryzuje się miękkimi, owalnie zakończonymi igłami. Szpilki o długości 2-3 cm są z równowąskie, wyraźnie bruzdkowane, z wierzchu ciemnozielone i błyszczące, pod spodem – z dwoma białymi paskami. Osadzone dwu rzędowo na gałązkach bardzo gęsto, skierowane nieco ku przodowi. Idealna, trwała choinka.

Ze względu na palowy system korzeniowy, nie prowadzimy jodełek w dużych pojemnikach i nie udostępniamy w donicach do wypożyczenia.

 

Sosna pospolita (Pinus silvestris)
Jej największym atutem jest atrakcyjna cena oraz żywiczny zapach igieł, które długo utrzymują się na gałązkach. Popularna w niektórych regionach kraju. Posiada rzadkie igły, dlatego bardziej się nadaje na dekoracje w pojemnikach i wazonach niż na okazałe drzewko bożonarodzeniowe.

Wszystkie choinki są dostępne w donicach, jak również w formie ciętej. Do Państwa wyboru są choinki w różnorodnych wysokościach – od 0,3 m do 8 m. Świerki, jodły i sosny będące w naszej ofercie pochodzą ze specjalistycznych szkółek oraz z certyfikowanych legalnych plantacji. Uprawiane, aby zdobić ogrody, tarasy, place i tereny zieleni, ale również wnętrza Państwa domów i biur. Nie tylko w okresie świąt, ale przez cały rok.

 

Zapraszamy po najładniejsze choinki w Warszawie!

wypozyczalniachoinek.eu

 

 


W Twoim koszyku

Wybierz swoją choinkę

Przyłącz się do akcji #ocalswiatecznedrzewko

Cleo & nasze CHOINKI

Jak wypożyczyć CHOINKĘ?

Znajdź na stronie